reklam

ABD’ye yerli yatırım darbesi

ABD’ye yerli yatırım darbesi
Bu yazı 26 Eylül 2018 - 12:47 'de eklendi.

Türk Telekom, Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlara hem sessiz kalmadı hem de baskıya karşılık verdi. ‘ABD’ye reklam verme’ kampanyasının öncülerinden olan firma, yerli dijital platformlara destek vererek milletimizin hizmetine sundu

TÜRKGÜN/YAVUZ MÜFTÜOĞLU

Başarısız 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye’yi teslim almak isteyen en güzel cevabı yerli ve milli ürünlere ağırlık vermekle yapıldığının en güzel kanıtını Türk Telekom veriyor. Bilindiği üzere özellikle ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlarına Türk Telekom sesiz kalmadı. Yaptığı hamlelerle Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsız bütünlüğüne bağlı olduğunu gösterek, Türk milletinin yanında saf tutan Türk Telekom, ‘ABD’ye reklam verme’ kampanyasının ilk katılımcılarından biri oldu.

Dijital reklam pazarında ülkemizden büyük miktarda reklam geliri elde eden ABD menşeili küresel firmalar ülkemize vergi ödemedikleri gibi BTK düzenlemelerine de tabi değiller. İşte Türk Telekom burada yerli ve milli çözümleri devreye soktu. Gerçi şirketin, yerli ve milli yatırımları iki yıl öncesine dayanıyor. Türk Telekom olarak, iki yıl önce teknoloji destekli medya satın alma platformu Programattik’i geliştirerek reklamverenlerin kullanımına sundu. Geçtiğimiz ay ise yayıncılar için dijital reklam platformu hizmetleri sunan yerli Admatic ile bir işbirliği anlaşması imzalayarak, ABD’nin bu alandaki hakemiyetine sekte vurdu. Sektörü domine eden ABD’li firmalara karşı, yerli ve milli platformların kullanımının ülke ekonomisine güç katacağını planlayan Telekom, tüm firmaları bu bilinçle yerli platformları kullanmaya davet edecek kampanyalar üzerinde çalışmalarını yürütüyor.

Edinilen bilgilere göre; yetkililer, ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceklerini tüm dış baskılara karşı dirençli olduklarını ifade ediyorlar. Türk Telekom’un Türkiye’yi geleceğe taşıyan gelecek nesil çözümler geliştermeye ve üretmeye devem etmek için bütün şartlarını seferber ettiği belirtiliyor.

DİJİTAL DÖNÜŞÜME 32 MİLYAR TL

Türkiye’nin dijital dönüşümü için 2005 yılından bu yana yapmış olduğumuz toplam 32 milyar TL tutarında yatırım yaparak sektörün açık ara öncüsü durdumunda. Ar-Ge ve inovasyon konusunda vizyonunu, küresel, ulusal ve kurumsal hedefleri içeren 3 sacayağı üzerine oturtmuş durumda. Küresel anlamdaki vizyonu, geleceğin teknolojilerini üreten ve yarının dünyasını şekillendiren küresel oyunculardan birisi olarak Türkiye’yi gururla temsil etmek. Ulusal çaptaki vizyonlarını ise; Türkiye’nin teknolojik anlamda tam bağımsız hale gelene kadar kendi teknolojilerini üretmesine, geliştirmesine ve ihraç etmesine katkı sağlamak olarak belirmiş durumdalar. Kurumsal vizyonlarını ise, ülkenin iletişim ağının ana sağlayıcısı olarak hızlı, kesintisiz ve kaliteli bir iletişim için akıllı teknoloji ve yazılımlar geliştirerek sabit ve mobil ağların optimizasyonunu sağlamak ve iletişim teknolojisinin nimetlerini Türkiye’nin her noktasına ulaştırmak olarak ifade ediyorlar.

İŞTE DEV YATIRIMLARI:

5G’de patent sayısı 20’e çıktı
1-
Yazılım Tanımlı Ağ teknolojileri gibi akıllı karar destek sistemleri, yakın gelecekte tüm dünyada ağ kontrol mimarisinin ve iletişim altyapısının standardını oluşturacak. Bu yeni standartların belirlenmesi ve geliştirilmesinde Türk Telekom’un da imzası ve katkısı olacak. Bu amaçla, Argela’nın Silikon Vadisi’ndeki şirketi Netsia aracılığıyla geliştirilen 5G tabanlı ürünlerle 5G mobil haberleşme teknolojileri alanında aldıkları patent sayısı 20’ye çıkmış durumda.

4 kıta 37 ülkeye ihracat yapıldı
2-
Argela 5G Mükemmeliyet Merkezi’nde, birçok üniversiteden 30’un üzerinde akademisyen yerli 5G teknolojileri geliştirmeye devam ediyor. 2007’den bu yana Türk Telekom çatısı altında bilgi teknolojileri alanında değer üreten iştirakler İnnova ve Sebit ile sağlık, enerji ve eğitim dikeylerinde özellikle akıllı şehirler, akıllı cihazlar, IoT teknolojileri üzerinde yoğunlaşıyor. İnnova’nın kendi kaynaklarıyla geliştirip hali hazırda 4 kıtada 37 ülkeye ihraç ettiği bilişim çözümleri ve Sebit’in eğitim sektörünün dönüşümüne öncülük eden başta Vitamin olmak üzere yenilikçi eğitim teknolojileri, Türk Telekom Grubu’na her geçen gün değer katmaya devam ediyor.

Girişimcilere 3 milyon TL destek
3-
Girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla 2013’ten bu yana uygulanan PİLOT girişim hızlandırma programı ile girişimcilere bugüne kadar 3 milyon TL nakit desteği sağlandı. Bugüne kadar PİLOT kapsamında destekleyerek mezun edilen 45 girişimin, 2017 yılında 174 kişiye istihdam sağlamış. Ayrıca 12 milyon TL’lik ciro elde etmiş olması de Telekom için ayrı bir mutluluk kaynağı olmuş.

130 milyon TL’lik veri merkezi
4
-Bilgi ve iletişim teknolojiler şirketi olarak yüksek güvenlik teknolojileri ile donatılan Esenyurt Veri Merkezi’ni açıldı. Sayıları 42 milyonu aşan abonelirine hızlı ve kesintisiz iletişim sağlanmasının yanı sıra veri işleme ve depolama konularında da öncü durumdalar. Gayrettepe, Güneşli, Ahlatlıbel, Ümraniye ve Ümitköy’den sonra Esenyurt’ta Türkiye’nin en büyük veri merkezini açarak toplam beyaz alan büyüklüğümüzü 4 katına çıkarıldı. Veri merkezimiz 22 odadan oluşuyor. Her odada 203 kabinet bulunuyor. Yeni merkezler ile birlikte toplam kabinet sayısı ise 4.466 olacak.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download micromax firmware
Download WordPress Themes
udemy free download
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA