Widgets Magazine

Bozkurt: Sektöre can suyu olcak

Bozkurt: Sektöre can suyu olcak
Bu yazı 31 Ekim 2018 - 21:27 'de eklendi.

Motor hacmi 1600 cc altındaki araçlara gelen yüzde 15’lik indirim ile birlikte ticari araçlardaki yüzde 18’lik KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi satışların artmasına ciddi anlamda destek olacağını söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, bu indirimin sektöre cansuyu olacağını söyledi.

Bozkurt, zor bir dönemden geçerken böyle bir uygulamayı devreye almak hem sektörü hem de otomobil ve ticari araç almayı düşünenleri oldukça mutlu etmiştir. Bunun yanında 1800 cc hibrit araçlara da yüzde 15’lik indirim gelmesi bizleri ayrıca memnun etmiştir.dedi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt şöyle konuştu; “Sektörümüz bugüne kadar her zaman bardağın dolu tarafına bakmaya gayret gösteren bir yaklaşım içinde oldu. Sektörümüz kasım ve aralık aylarında neler olacağına göre bir önlem almayı düşünüyordu. Yüzde 70’lere varan daralmanın yaşandığı dönemde bile ümidimizi kaybetmiyorduk. Bu açıdan baktığımızda böyle bir hamle tam da zamanında geldi. Kasım ve aralık ayları otomobil piyasasının hareket beklediği bir dönemdi. Bu dönemde bu indirimlerin çok olumlu katkısı olacağını söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA