Widgets Magazine

EM varlıklarına yönelik yatırımcı güveni artıyor

EM varlıklarına yönelik yatırımcı güveni artıyor
Bu yazı 25 Eylül 2018 - 15:33 'de eklendi.

EM varlıklarına yönelik yatırımcı güveni artıyor Gelişen piyasa varlıklarındaki yükselişle birlikte yatırımcıların güveni artıyor

Gelişen piyasa varlıklarında iki haftalık yükselişin ardından bazı yatırımcıların varlık sınıfına ilişkin algısı pozitife dönüyor.

Morgan Stanley gelişen piyasa paraları ve tahvillerinde düşüş beklentisini kaldırdı. Matthews Asia EM varlıklarında taper tantrumdan bu yana alım yapmak için “en iyi zaman” olduğunu belirtiyor. Tundra Fonder AB da satış dalgasından yararlanıyor.

Gelişen piyasa eurobondlarını takip eden en büyük exchange traded fonunun (ETF) piyasa değeri, geçtiğimiz haftanın sonunda yatırımcıların risk iştahındaki artışla birlikte rekor seviyeye tırmandı.

Londra’da Morgan Stanley stratejistlerinin kaleme aldığı Pazartesi günkü müşteri notunda “EM varlıkları geçtiğimiz hafta güçlü yükseldi ve biz bunun gelişen piyasalar için istikrar döneminin başlangıcı olduğunu düşünüyoruz.” ifadesi yer aldı.

Bununla birlikte Morgan Stanley stratejistleri, gelişen piyasa varlıkları için “hala zor bir dünya” olduğunu belirtiyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA