reklam
Orhan Karataş
Eposta: orhankaratas@turkgun.com

Gayret bizden

Bu yazı 25 Eylül 2018 - 9:36 'de eklendi.

TÜRKGÜN ile birlikte Türk basın hayatında şimdi yepyeni bir dönem başlıyor. Genç, dinamik, işinin erbabı, kararlı bir kadro ile yola çıktık. Spordan sanata, siyasetten iş dünyasına, ekonomiden dış politikaya, eğitimden kültüre aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, dürüst, namuslu, milli ve imanlı bir gazete olacağımıza söz veriyoruz.

—————————————

Gazetecilik hayatımda 35 yılı geride bıraktım. Sayfa sekreterliğinden spor muhabirliğine, Cumhurbaşkanı, Başbakanlık ve Parlamento takibinden servis şefliğine, Haber Müdürlüğünden Temsilciğe kadar, mesleğin her kademesinde, her görevinde bulundum. Bir gazete çıkarmak ve yönetmek deneyimini de TÜRKGÜN  ile yaşıyorum.

KALEMİMDEN BAŞKA SERMAYEM OLMADI

Kendimi bildim bileli, hayat mücadelesinin içindeyim. Üniversite eğitiminden sonra başladığım gazetecilik mesleğinde, kalemimden başka bir sermayem, maaşımdan başka bir gelirim olmadı. İşimi severek ve gururla yapıyorum. Meslek hayatımda, pişman olduğum, beni mahcup eden en küçük bir olumsuzluk, çok şükür yoktur. Onurumla, şerefimle, aklım, birikimlerim ve kalemimle her zaman işimi yapmaya çalıştım. Hakkın ve haklının yanında olmak, ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunmak, ihanete, melanete, hırsıza, arsıza karşı durmak değişmez ve vazgeçilmez şiarım oldu. Milli durdum, milli düşündüm, milli yazdım, milli paylaştım. Özel hayatımda da, basın piyasasında da böyle bilindim, böyle tanındım, böyle hareket ettim. Rabbimin bana biçtiği ömrüm boyunca da böyle devam edecektir.

YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Bir büyük davanın, bu ülkenin çimentosu, bölünmez bütünlüğün teminatı olan bir hareketin sesi ve sözü olarak yayın yapan; Türkmen beyi, Bilge Lider Sayın Devlet Bahçeli’nin itibar ettiği bir gazetenin, yıllarca başyazarlığını yapmak gibi, büyük ve eşsiz bir şerefe sahibim. TÜRKGÜN ile birlikte Türk basın hayatında şimdi yepyeni bir dönem başlıyor. Genç, dinamik, işinin erbabı, kararlı bir kadro ile yola çıktık. Türkçe düşünüp Türkçe yazacağız. Kararlıyız, iddialıyız ve hazırız. Bu vesile ile hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve bu gazetenin yayın hayatına kazandırılmasında büyük gayretleri olan GÜNTÜLÜ Gazetecilik Basın Yayın A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan Varol’a, Yönetim Kurulu Başkanvekili Sayın Muhammed Bilal Aydın’a ve şirket ortağı Yıldıray Çiçek’e içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu gazetenin elinize ulaşmasında emekleri olan bütün ekibimizi kutluyor ve başarılar diliyorum. Nasıl bir gazete olduğumuzu, neyi hedeflediğimizi, sizlere “MERHABA” dediğimiz açıklama ile açık ve net şekilde ortaya koyduk.

İDDİALI VE FARKLIYIZ

Haberde olduğu kadar yazar kadromuzla da iddialı ve farklıyız. Türk basınının milli, yılmaz ve yorulmaz kalemleri, TÜRKGÜN sayfalarında okuyucularıyla buluşmanın heyecanını yaşıyorlar. Aynı zamanda Yıldıray Çiçek kardeşimle tekrar aynı gazetenin köşelerini paylaşmaktan son derece mutluyum. İrdeleyen, sorgulayan, haksıza, arsıza, yüzsüze haddini bildiren, ihanete bent olan, mağdura, mazluma sahip çıkan, Türk milletine ümit ve cesaret veren yazılarını yine büyük bir zevkle okuyacağız. Ahmet Şafak, akıcı üslubu ile sayfalarımıza edebi güzellikler katacak, sanat ve kültür dünyasında milli duruşun numunelerinden örnekler sunacaktır. Mustafa Önder’in sosyopolitik analizlerini ilgiyle ve keyifle okuyacağız. Özgür Kaya, iş hayatı ve sosyal güvenlik konularında ufkumuzu açacak, bilinmeyenleri gündeme taşıyacak, akıllardaki sorulara cevaplar verecek. Tecrübeli ve saygın kalemlerimizin yanında genç, dinamik, özgüvenli kardeşlerimizin çarpıcı yazı ve yorumlarını da sayfalarımızda bulabileceksiniz. İlginç ve gündem oluşturacak röportajlar, farklı bakış açılarıyla hazırlanmış yazı dizileri, tarihe ve günümüze ışık tutan araştırmalar TÜRKGÜN’ün okuyucuları ile paylaşacağı yenilikler olacak.

HİÇ BOŞ DURMUYORLAR       

Bu toprakların hangi şartlarda ve ne tür zorluklarla vatan yapıldığını, çok iyi biliyoruz ve asla unutmayacağız. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. İhanetin bu kadar ucuz ve yaygın olduğu bir süreç daha önce hiç yaşanmamıştır. 7 düvel birden üzerimize geliyor. Hainler, vatan millet düşmanları hiç ara vermiyorlar. Şeytani planlarla şanslarını tekrar tekrar deniyorlar. PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi ihanet örgütlerini üzerimize salmakla kalmadılar, dolar üzerinden de ekonomik terör uyguluyorlar. Her ne olursa olsun, bunların da aşılacağından, bu aziz milletin bu kalleşliğe de şanlı bir direniş gösterip, oyunları bozacağından eminiz. Olup bitenleri seyredemeyiz ve geride duramayız. Türk milletin sesi olma görevini yeniden üstlenmekte, kaldığımız yerden daha büyük gayret ve azimle devam etmekte zerre kadar tereddüt göstermedik. İşte meydandayız, işte karşınızda, evinizde, elinizde ve yüreklerinizdeyiz.

TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Spordan sanata, siyasetten iş dünyasına, ekonomiden dış politikaya, eğitimden kültüre aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, dürüst, namuslu, milli ve imanlı bir gazete olacağımıza söz veriyoruz. Kusursuz olma iddiasında değiliz, ama samimiyetimizden, dürüstlüğümüzden ve gayretimizden taviz vermeyeceğiz. Yanlışımız, eksiğimiz olabilir, ama bunlarda asla kasıt bulunmayacaktır. Yeniliklere, tavsiyelere, yapıcı ve yol gösterici katkılara her zaman açığız. Türk milletinin bizi yalnız bırakmayacağından eminiz.

Gayret bizden, tevfik Allah’tan. 

                         

Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download samsung firmware
Premium WordPress Themes Download
online free course
Etiketler :

SON DAKİKA