Widgets Magazine

İş kazasında kolu kopan çocuk nakil bekliyor

İş kazasında kolu kopan çocuk nakil bekliyor
Bu yazı 26 Eylül 2018 - 13:57 'de eklendi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 40 gün önce geçirdiği iş kazasında hurda presleme makinesinin bandına kolunu kaptıran Velat Aytar (15), kolunun yerine dikilip sağlığına kavuşabilmek için, sözde 40 gündür şehir halkı dışındaki tam teşekküllü bir hastaneye nakil edilmeyi bekliyor. Aile, Aytar’ın şehir halkı haricen 4 bambaşka bölümün bir arada olduğu diğer bir hastaneye nakledilmemesi durumunda kolunu kaybetme tehlikesiyle aleyhinde karşıya olduğunu ileri sürüyor.

“Biçare bir şekilde bekliyoruz” 

15 yaşındaki çocuğun amcası Bahattin Aytar, “Yeğenim Siverek’te bir iş kazasında kolunu makinaya kaptırdı. Hurda presleme makinasının bandına kolunu kaptırdı. Takriben 40 gün önce Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi getirdik, burada bir şeyin yapılamayacağını demeç ettiler. Balıklıgöl Devlet Hastanesine götürdük. Orada birincil müdahalesi yapıldı. 25 gün sonra yeniden buraya getirdik. Buradaki doktorlar hastayı acilen Ankara’ya ya da İstanbul’a götürülmesi gerektiğini söylediler. 112 Acele Servisi arıyoruz, onlar da ‘bugün, yarın’ diye cevap veriyorlar. Hastamıza bir türlü bir yer kent dışındaki başka bir hastanede yer bulunamadı. Hastamızın 40 gündür sevk edilmesi bekleniyor. Maalesef daha sevk edilmedi” dedi. 

40 gün önce Balıklıgöl Devlet Hastanesinde birincil müdahalesi yapılarak kolu her tarafta yerine dikilen 15 yaşındaki Velat Aytar, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki hasta servisinde nakledilmeyi bekliyor.
Hastane yetkilileri, kent dışındaki bir hastaneden gelecek onay ile hastayı nakil edeceklerini bildirdi.  

sizlere turkgun.com farkıyla sunulmuştur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA