reklam

Kabus geri döndü! Organlar iflas ediyor, tüm vücuttan kan geliyor

Kabus geri döndü! Organlar iflas ediyor, tüm vücuttan kan geliyor
Bu yazı 11 Şubat 2019 - 22:15 'de eklendi.

2013 – 2015 yılları arasında dünyayı kasıp kavuran resmi rakamlara göre 11 bin 310 kişinin ölümüne sebep olan Ebola Virüsü, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde yeniden hortladı.

2013 – 2015 yılları arasında dünyayı kasıp kavuran ve binlerce kişinin ölümüne neden olan Ebola hastalığı geri dönüyor!

2013 – 2015 yılları arasında Batı Afrika’da salgına dönüşen Ebola virüsü resmi rakamlara göre 11 bin 310 kişinin ölümüne sebep oldu.Tıpkı AIDS (HIV-1) virüsü gibi T lenfosit hücrelerini hedef alan Ebola virüsü, AIDS’in aksine hücreleri çok daha hızlı öldürüyor. Ebola virüsü vücuda girdikten 2 ila 21 gün içinde etkilerini göstermeye başlıyor. Ebola kan ve vücut sıvısı ile diğer insanlara bulaşıyor. Ebola virüsü etkisini göstermeye başladığında vücutta dayanılmaz ağrılar meydana geliyor, kusma başlıyor ve diyare görülüyor.

Vücut sürekli kanıyor
Yalnızca birkaç gün içinde beden alarm verecek seviyeye geliyor bağışıklık sistemi çöküyor.Vücutta sitokin salınımı sebebiyle iltihaplı moleküller ortaya çıkıyor ve bu moleküller vücutta tüm organlara saldırıyor. Organ hasarı sebebiyle vücuttan kanlar akıyor, gözler kanlanıyor, vücudun bazı noktalarında kan toplanıyor, kusarken ve boşaltım yaparken vücuttan kanlar geliyor ve bir süre sonra ölüm gerçekleşiyor.

Küresel çapta salgın 2015 yılında sona ermiş olsa da Ebola bugün Afrika’nın bazı bölgelerinde görülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda İsveç’te bir kişinin Ebola belirtileri göstermesi üzerine Avrupa’da alarm durumuna geçilmiş, yapılan tetkikler sonucu hastanın Ebola virüsü taşımadığı tespit edilmişti.İsveç’teki şüpheli vaka, küresel salgın endişelerini tekrar artırdı.

Kongo’da yeniden hortladı
Harvardlı bilim insanı Dr. Ashish Jha, olası küresel salgının uçakta seyahat eden bir kişi tarafından bile başlayabileceğini söylüyor. Şu günlerde Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde yaygınlaşan Ebola vakalarına işaret eden Dr. Ashish Jha, uçak seyahati ile salgının ortaya çıkması ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde Ebola salgını sebebiyle 488 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Dr. Ashish Jha, bölgede Ebola’ya karşı yürütülen mücadele sebebiyle sayının artabileceği endişesini dile getiriyor.

Dr. Ashish Jha, Ebola virüsü kapma tehlikesi sebebiyle çok sayıda sağlık çalışanının, virüsü taşıyan hastalarla ilgilenmek istemediğini ifade ediyor. Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin kuzeydoğusunda konuşlanan militan grupları, Ebola salgını sebebiyle büyük kayıplar verdi.

İlk olarak 1976’da görüldü
Bazı raporlara göre ülkedeki terör grupları, Ebola tedavisi için ülkede bulunan doktorları tehdit ediyor.Ebola oldukça yeni bir hastalık gibi görünse de ilk Ebola vakası 1976 yılında Liberya’da ortaya çıktı.

O dönemde Ebola’nın Marlburg benzeri bir virüs olabileceği ihtimali üzerinde duruldu. Bazı uzmanlar Ebola’nın 14’üncü yüzyılda ortaya çıkan Kara Ölüm Veba benzeri bir salgın olduğunu düşünüyor.

Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download samsung firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA