reklam

Kastamonu Tanıtım Günleri’nde 10 bin etli ekmek dağıtıldı

Kastamonu Tanıtım Günleri’nde 10 bin etli ekmek dağıtıldı
Bu yazı 26 Eylül 2018 - 15:39 'de eklendi.

Sultangazi Belediyesi, Kastamonu Tanıtım Günleri dahilinde Etli Ekmek Festivali düzenledi. Festival kapsamında Kastamonu yöresinin birbirinden özel yiyecekleri ve bölgesel kıyafetlerini takdim etmek amacıyla fazla sayıda stant açıldı. Kastamonu yöresine ait olan etli ekmeği kadınlar bir bir açıp sacda pişirdi. Etkinlik alanına gelen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, vatandaşlardan yoğun alaka fark etti. Festivalin başlangıç kurdelesini kesen Başkan Altunay, kurulan stantları bir bir gezip, etkinliğe gelen vatandaşlara etli ekmek dağıttı. Renkli görüntülerin oluştuğu festivalde vatandaşlara 10 bin etli ekmek dağıtılırken, festivalin 1 hafta boyunca devam edeceği öğrenildi.

“Kastamonu’nun ünlü etli ekmeğini bekliyoruz”

Kastamonu’nun ünlü etli ekmeğini beklediğini söyleyen Sinem Akalın, “Kastamonu’nun ünlü etli ekmeğini bekliyoruz burada. Memleketimize gidemiyoruz burada hasret giderelim dedik” dedi.

“Kastamonu günlerinin fazla bereketli olacağını umut ediyorum”

Festival hakkında veri veren Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Her ilin kendine has bir özelliği, güzelliği var. Dolayısıyla onlar da bugün ürünlerini, kıyafetlerini her şeyini buraya taşıdılar. Sultangazi’de Kastamonu günlerinde stantlarını açtılar. Şimdi baktığımda yabancısı olmadığım Kastamonu’ya sıkça gidip geldiğim için oranın ekmeğinden, oranın turşusuna kadar ama en önlemlisi sarımsağına dek her şey vitrinlerde var. Bu bakımdan Kastamonulu hemşehrilerimizin yaşadığı bu Sultangazi’de yöresel ürünleri alabilme fırsatları bulabildikleri ve tüm hemşehrileri ile buluşturdukları için bu Kastamonu günlerinin çok verimli olacağını umut ediyorum” şeklinde konuştu.

“Bir hafta baştan başa Kastamonu’yu tanıtacaklar”

“Başlattığımız günden beri yoğun bir alaka görüyor” diyen Başkan Altunay, “Bugün günlerden Salı olmasına rağmen hafta arası böyle bir açılışa da ilk defa tanık oluyoruz. Bir miting havasında. Tüm hemşehrilerimiz buraya gelmiş, yetmedi diğer illerden de burada millet görüyorum. Bu kardeşlik vesilesi, birlik vesilesi ve bir araya gelme arzusundan kaynaklanıyor. Biz bir yol aldık. Onun içini Kastamonulu hemşehrilerimiz doldurdular. Bu hoş stantlarla, o güzel kıyafetleri ve ürünleriyle bize bir hafta her tarafında Kastamonu’yu tanıtacaklar” dedi. 

Murat Horoz

sizlere turkgun.com farkıyla sunulmuştur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA