reklam

Klasik Otomobillerle Formula 1 Pistinde Zafer Turu

Klasik Otomobillerle Formula 1 Pistinde Zafer Turu
Bu yazı 30 Ağustos 2018 - 17:17 'de eklendi.

Klasik otomobillerle Formula 1 pistinde zafer turu
– İstanbul Park’ta yüze yakın klasik araçla gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu
İSTANBUL (AA) – 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yılı kutlamaları kapsamında klasik araçlar İstanbul Park’ta ‘zafer turu’ attı.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği ve İntercity İstanbul Park işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte yüze yakın klasik araç, Formula 1 pistinde üç turluk konvoyla renkli görüntüler oluşturdu.

Etkinlikte konuşan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay, cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş milli bayramların en coşkulu şekilde kutlanacağını ifade etti.

Tüm ulusal bayramlarda olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da dernek olarak kortej oluşturduklarını belirtten Okay, “30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96. yılını kutlamak maksadıyla 100’e yakın klasik araçla İstanbul Park Formula 1 alanındayız.” dedi.

30 Ağustos’un çok önemli bir bayram olduğunu dile getiren Okay, “Bugün genelde alışık olduğumuz süratli yarış arabaları olmayacak pistte. Yarım asrı devirmiş çınarlarımız, 1940’lı yıllardan 1970’li yıllara kadar klasik araçlarla, bayraklarla 30 Ağustos için zafer turu atacağız. 30 Ağustos çok önemli bir bayram. Kurtuluş Savaşımızın taçlandırıldığı bir zafer. Bu anlamda 96. yıl kutlaması adına buradayız.” şeklinde konuştu.

Formula 1 pistinde atılan zafer turlarının ardından klasik araçların oluşturduğu konvoy, Bağdat Caddesi’nden geçerek Kadıköy’de son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA