Widgets Magazine

Korna sesini duymayan işitme engelli kadının kolunu kırdılar

Korna sesini duymayan işitme engelli kadının kolunu kırdılar
Bu yazı 20 Eylül 2018 - 16:44 'de eklendi.

(DHA)- ANTALYA’da, kendisine korna çalan kamyoneti geç fark eden işitme engelli Yüksel Güzel (40), sürücünün saldırısına uğradı. Sürücü, kadının kolunu kırdıktan sonrasında vaka yerinden firar etti.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki vaka, dün saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Kendisini ziyarete gelen arkadaşını uğurlamak için akşam saatlerinde sokağa çıkan işitme engelli Yüksel Güzel, dönüşte Çarşamba Pazarı’na uğradı. Güzel, alışveriş yaptıktan sonrasında pazardan ayrıldı. Çıkışta, hareket halindeki kamyonetin sürücüsü korna çalarak Yüksel Güzel’i yolun kenarına çekilmesi için uyardı. Kornayı duyamayan işitme engelli Güzel, kamyonetin geldiğini geç fark etti. Bu sırada aracı durdurup inen sürücü, Yüksel Güzel’e küfredip saldırarak sol kolunu kırdı ve vaka yerinden firar etti. Hastaneye kaldırılan Güzel, tedavisinin arkasından polise giderek saldırgandan suç duyurusunda bulundu.

Öteki rahatsızlıklarıyla beraber yüzde 61 oranında engelli bulunduğunu söyleyen Yüksel Güzel, yaşadıklarını gözyaşları içinde söyledi. Güzel, arkadaşını uğurladıktan sonrasında pazara gittiğini belirterek, “Pazardan 2 kilo ıspanak alıp çıktım. Pazar yerinden çıkan bir kamyonetin sürücüsü korna çalarak kenara çekilmemi istemiş. İşitme engelim yüzünden aracı geç fark ettim. Hemen sonra bu şahıs araçtan inerek yanıma geldi ve sövgü etti” dedi.

‘SÜR ARABAYI ÜSTÜNE’

Kendisinin “Ne oluyor?” diye karşılık verdiğini belirten Yüksel Güzel, sürücünün “Senin kolunu kırarım” söylediğini, arkasından büktüğü sol kolunu kırdığını söylemiş oldu. Güzel, “Arabanın üstüme geldiğini gördüm, çekil demiş fakat kulağım azca duyduğu için duymadım. Oldukça insan vardı fakat ilkin kimse müdahale etmedi. Ağza alınmayacak küfürler etti. Tarafındaki şahıs de ‘Sür arabayı üzerine’ diye bağırıyordu” diye konuştu.

‘CANİCE DAVRANDILAR’

Yüksel Güzel, vaka yerine gelen ambulansla hastaneye gittiğini ve polise şikayette bulunduğunu söyledi. Güzel, “Oldukça fena durumdayım. Bu kişileri tanımıyorum, iyi mi bu şekilde canice davranabiliyor anlamıyorum. Bunlar kent eşkıyası, bu hakkı kendilerinde iyi mi buluyorlar. Hanıma el kalkar mı, eşim beni bu hale getirseydi boşanma davası açardım. Bu kişilerin cezalandırılmasını isterim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA