reklam

Erdinç Bakla ve Bubi genç sanatçı adaylarıyla buluştu

Erdinç Bakla ve Bubi genç sanatçı adaylarıyla buluştu
Bu yazı 25 Eylül 2018 - 17:41 'de eklendi.

TÜRK sanatının önde gelen ustalarından Erdinç Bakla ve Bubi, Contemporary İstanbul ’da geleceğin usta adayları ile bir araya geldi. Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü ’nün de katıldığı buluşmada sanatkâr artist Erdinç Bakla, gençlere tavsiyelerde bulunarak “Sanat hiçbir zaman kendini kaybetmeyecektir” dedi.

Şişli Belediyesi, Contemporary İstanbul ’da sanatçı sanatçılar Erdinç Bakla ve Bubi ile Pera Hoş Sanatlar Lisesi ’nde eğitim gören öğrencileri bir araya getirdi. Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü ’nün de katıldığı buluşma, Şişli Belediyesi Sanat Galerisi standında gerçekleştirildi. Gençler etkinlikte ayrıca Bakla ve Bubi ’ye merak ettiklerini sorma ayrıca de usta isimlerle sanat üstüne sohbet etme fırsatı buldu.

“SANATIN GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Şişli Belediyesi ’nin sanatın birleştirici gücüne inandığını gösteren Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü, “Kültür-sanat faaliyetlerini cümbür cemaat için erişilebilir kılmak ve sanatın gelişimine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Bu yaklaşımımız doğrultusunda, ilçe sınırlarımız içinde gerçekleşen, Türkiye ’nin en büyük sanat organizasyonlarından biri olan Contemporary İstanbul ’un sihirsel atmosferini gençlerimizin de hissetmesini istedik. Eserleri ile Türk sanat tarihine şimdiden adını yazdıran artist sanatçılarımız Erdinç Bakla ve Bubi, öğrencilerle bir araya gelerek bu geziyi sanatkâr adaylarına ışık tutacak bir deneyim yolculuğuna dönüştürdüler. Kıymetli sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Sanatın ve sanatçıların her zaman var olduğu bir dünya diliyorum” dedi.

“GENÇ KUŞAKLARIN SANATLA UĞRAŞMALARI PAHA BIÇILMEZ”

Sanat yolculuğunun başındaki gençlerle tavsiyelerini paylaşan sanatkâr artist Erdinç Bakla, “Gençlerimize burayı gezmeleri için vesile olduk. Genç kuşakların sanatla uğraşmaları çok değerli. Her ne dek hesaplı anlamda sıkışık düzenlerde arkadaki planlara itilmiş olsa da sanat hiçbir vakit kendini kaybetmeyecek ve daima ufuklar açacak bir meslektir. Bugün bir araya geldiğimiz gençlerin de bu mesleği seçmiş olmalarından nedeniyle çok mutlu oldum” dedi.

“SANATIN YENİ NESLE ULAŞTIRILMASI ÇOK ÖNEMLI BİR ÖDEV”

Bubi ise gerçekleştiren bu buluşmanın çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Sanatın yeni nesle ulaştırılması fazla önemli bir devir. Bu yüzden Şişli Belediyesi ’ni anmak lüzum. Yeni cins nasıl yönlendirirseniz o kadar gelişir. Büyüklerin bir kısmı ise zaten bilgiye kapanmış. Görmemeye anlamamaya çalışan bir kültür içinde şekilleniyoruz oysa çocuklara ve gençlere erken yaştan itibaren istediğiniz formu verebilirsiniz. Bu anlamda bu buluşmayı çok değerli buluyorum” dedi.

sizlere turkgun.com farkıyla sunulmuştur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA