Widgets Magazine
reklam

Kulüpler Birliği Vakfı yayımladıkları bildirinin arkasında

Kulüpler Birliği Vakfı yayımladıkları bildirinin arkasında
Bu yazı 06 Aralık 2018 - 19:00 'de eklendi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, daha önce yayımladıkları bildirinin oy birliğiyle arkasında olduklarını söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, daha önce yayımladıkları bildirinin oy birliğiyle arkasında olduklarını söyledi. Galatasaray’ın karşısında olmadıklarını belirten Orman, “En büyük yanlışımız bildiriden önce Mustafa Cengiz’e haber vermememizdir.” dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantısının ardından gazetecilere açıklama yapan Orman, “Amacımız kimseyi karşımıza almak değil yapılan yanlışı düzeltmektir” dedi.

Fikret Orman, bütün kulüplerin oy birliğiyle metnin arkasında olduğunu ifade ederek, “Bugün böyle olur, Galatasaray yarınki toplantıya katılır, bu çok büyütülecek bir şey değil” şeklinde konuştu.

“Büyük hatalar yapılan maçlar olmuştur. Her maçtan sonra cezalandırmaya dönersek, Türk hakemliğine zarar verileceğini düşünüyoruz” diyen Orman, kulüplerin birlik içinde olduğuna işaret etti.

“17 kulüp bunda mutabık. Kimsenin Galatasaray’ı karşısında olma niyet de yoktur” 

Orman, “Kulüpler birlik içindedir. Amacımız kimseyi karşımıza almak değil, yapılan yanlışı düzeltmektir. Kulüpler Birliği toplantılarında bir imza olur. Biz hiçbir kulüpten imza istemedik ki, altına imza atmış olsun. 17 kulüp bunda mutabıktır zaten. Kimsenin Galatasaray Kulübü’nün karşısında olma niyeti de yoktur, haddi de yoktur” diye konuştu.

“Mustafa Cengiz ile o metinden sonra görüştük”

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman’ın açıklamasından satır başları şöyle;

“Bizim maçlarımızda da büyük hatalar olmuş olabilir. Ben hakemlerin şahsında konuşmuyorum. Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya’ya ceza verilmesi, dinlendirilmesi MHK’nın vereceği karardır.

Mustafa Cengiz ile o metinden sonra görüştük. Daha sonra görüşmedik. Ama biz birbirimize düşman değiliz. Ne zaman karşılaşsak görüşürüz. Bizim rekabetimiz sahada.

“Metnin esasıyla ilgili bir sıkıntı yok”

Metnin esasıyla ilgili bir sıkıntı yok. Sıkıntının özü, Galatasaray’a neden bildirilmediğiydi. Bir hata yaptık diyelim. Bizim niyetimizi açıkça ifade ediyorum. Biz ortak menfaatlerimiz için buradayız. Metinin arkasında olduğunu herkes ifade etti.

Hakemlerimiz hata yapıyorlar. Benim de hakemlerle ilgili dönem dönem serzenişlerim oluyor, olacaktır. Hakemler hata yapıyorsa ve siz de onu bir kulübün isteği sonrasında kamuoyu önünde cezalandırırsanız, ligde hakem kalmaz.

Bizim hakem sorununu çözme gibi bir misyonumuz yok. MHK’yı biz atamıyoruz, yönetmek bizim işimiz değil. Buradan arabaya binin, karşıya geçin, federasyon yetkililerine sorun, onlar cevaplasınlar.”

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA