reklam

Meteroloji’den İzmir için uyarı

Meteroloji’den İzmir için uyarı
Bu yazı 26 Eylül 2018 - 14:42 'de eklendi.

İzmir Meteoroloji 2’nci Alan Müdürlüğü kadar yapılan açıklamada, kentte hızı karada 50-60 km, denizlerde ise 80-90 km’ye varan adaleli poyrazın, bugün ve yarın akşam saatlerine kadar fırtınaya dönüşeceği bildirildi.

İzmir Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü, bugün ve yarın akşam saatlerine dek hem karada ayrıca de denizde kaslı poyrazın kasırga boyutuna varacağını açıkladı. Açıklamaya göre, İzmir’de hızı karada 50-60 km, denizlerde ise 80-90 km’ye varan kaslı rüzgar, yarın akşamdan itibaren hızını kaybedecek. Rüzgarın adaleli esmesinden dolayı balıkçıları ve denizcilikle uğraşan vatandaşları denize çıkmamaları konusunda uyaran Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ege Bölgesi hava sıcaklıklarında bir düşüş vardı. Rüzgarın fırtına boyutunda esmesi, hissedilen sıcaklığı daha da düşürüyor. Çanakkale ve Balıkesir’de yağış beklentisi var. Cuma günü için Aydın’ın kıyı kesimleri hariç, yağış beklenmiyor. Cuma günü Aydın’ın kıyı kesimlerinde yağış bekleniyor. Cuma akşamı geç saatlerde yağış, İzmir’e de uzanabilir. Rüzgarın perşembe akşamından itibaren hızını kaybetmesini bekliyoruz. İzmir için sıcaklıklar 24-25 derecelerde ve hafta boyunca da böyle devam edecek. Balıkesir ve Çanakkale’de sıcaklıklar 20 dereceye kadar düşecek. Vatandaşlar gribal enfeksiyonlara karşısında daha itinalı olmalı.”
 

sizlere turkgun.com farkıyla sunulmuştur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA