Widgets Magazine
Uğur Tenekecioglu
Eposta: ugurtenekecioglu@turkgun.com

Önce Trabzon sonra Bursa

Bu yazı 05 Kasım 2018 - 10:00 'de eklendi.

Trabzonspor’un kıskanılacak bir özelliği var… Özellikle üç büyük kulüp Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın kıskandığı… Hatta diğer kulüplerin de… Hani santrafor sıkıntısı çekiyorlar ya.

Hani gol bulamıyorlar ya. İşte bu sebeple kıskanıyorlardır. Burak ve Rodallega… Biri 6, diğeri 5 gole imza atmış…

Teknik Direktör Ünal Karaman’ın büyük bir cesaret göstererek, birlikte sahaya sürdüğü iki golcü. Bir Burak atıyor, bir Rodagella. Bir bakıyorsun ikisi aynı anda atıyor. Sanki iki büyük şirketin ortaklığı gibi bu ikili…

Ünal Karaman’ın Trabzonspor’a hediyesi. Bir diğer hediyesi de Sosa ve Olcay… Başlangıçta ikisi ile de sorunları oldu kulübün.

Hatta Olcay ile Karaman arasında bir de gerginlik yaşandı. Ama Ünal hoca her ikisine de adil davrandı, Sosa ve Olcay son haftalarda ortaya koydukları futbolla, sanki yeni transfer edilmişler gibi görüntü verdi.

Kaleci Onur da her geçen gün eski başarılı performansına ilerliyor. Şu bir gerçek, Trabzonspor, genç ve başarılı hoca Ünal Karaman ile çok iyi bir uyum kazandı. Futbolcuların hocaya, hocanın futbolculara güveni arttı.

Bu karşılıklı güven de arkasından başarıyı getiriyor, adından söz ettiriyor. Kim ne derse desin. Belki dünkü maçta zaman zaman zor anlar yaşadı, özellikle ikinci yarıda kondüsyon sıkıntısı yaşadı, hatta beraberlik golünü de yedi ama bu Trabzonspor, bu sezon kesinlikle şampiyonluk yarışının içerisinde yer alacaktır. Bu hedefe,başarılı çalışmaları ile dikkat çeken yönetim, futbolcular ve taraftarların ihtiyacı var. Eğer para sıkıntısı giderilir ve herkesin kafası rahatlarsa…

Neden olmasın ki… Bursaspor’un geriden geldiğine ve bebaberliği geç bulduğuna bakmayın. O’na da Samet Aybaba’nın elinin değdiği belli oluyor. Dün zaman zaman Trabzonspor’a zor anlar yaşattılar, dişe diş mücadele ettiler. Belki sahadan bir puan ile ayrıldılar ama uyum sorunu çözüldükten sonra, çok can yakacakları kesin diyebiliriz.

Etiketler :

SON DAKİKA