reklam

Protez saçta merdiven altı uygulamalara dikkat

Protez saçta merdiven altı uygulamalara dikkat
Bu yazı 26 Eylül 2018 - 13:58 'de eklendi.

Günümüzde saç problemi yaşayanlar ve saç ekimi tercih etmeyenler yedek saça yöneliyor. Değiştirme saç, saç sorunu yaşayanların sorununu çözebiliyor. Türkiye’nin ilk protez saç uzmanı olduğunu bildiren Hairlife’ın kurucusu Mustafa Kemal Çiçek, son dönemlerde saç ekimi yerine protez saçın tercih edildiğini söyledi. Çiçek, hem merdiven altı uygulamaların sağlığa zararlı olduğunu dile getirirken, bu yerlerdeki uygulamaların kötü görüntüye neden olduğunu aktardı. Çiçek yerine geçen kimse saça dair önemli bilgiler verdi. 

”10 sene daha genç, dinamik ve fazla bir görüntüye kavuşturduğu için yerine koyma trend oldu” 

1990 yılından beri yerine geçen kimse saç uygulaması yaptığını bildiren Mustafa Kemal Çicek, ”Protez saç, günümüzde saçsızlık problemi yaşamış herkesin beğendiği başvuru formu oldu. Bunun nedeni; değiştirme saçı ansızın saçlandırmasıdır. Saç ekimi konusunda yeteneksizlik meydan geliyor. Bu yetersizliği millet sevmiyorlar. O yüzden yerine geçen kimse saçı seçim ediyorlar. Değiştirme saç ile saç ekimi arasındaki farklardan biri binlerce saç köküdür. Süzgeç gibi bir malzemenin üzerine çok yoğun şekilde saçlar işletilebiliyor. Bu saçlar istenilen modelde taranabildiği, deniz ve havuza girilebildiği için belli çözüm olarak görülüyor. Saç ekimiyle arasındaki tek fark kuaföre gider gibi bakımlara gidiyorsunuz. 10 sene daha genç, enerjik ve artı bir görüntüye kavuşturduğu için yerine geçen kimse trend oldu” dedi.

”Merdiven altı dediğimizi yerlerdeki çalışmalarda sağlık bozulduğu gibi görünüş de fena oluyor” 

Yedek saçta merdiven altı uygulamalara uyarı çeken Çiçek, ”Saçsızlığını sevmeyen, kendisini yaşlı bulan ve saçsızlık konusunda enerjisi düşmüş kişilerin mutlaka yerine geçen kimse saç yaptırması gerekiyor. Yerine Koyma saç yaptırırken şunlara dikkat etmek gerekiyor: İnternette yayınlanan her reklam her haber hakiki olmayabilir. Güzel araştırma yapılması gerekiyor. Merdiven altı dediğimizi yerlerdeki çalışmalarda sıhhat bozulduğu gibi görünüm de fena oluyor. Ara Sıra fena görünümü olan ve peruk gibi görünen saçların protez saç olmadığını dışarıda görüyoruz. Bunların merdiven altında yapılan çalışmalar olduğunu biliyoruz. Biz, buları yayınlarımızla açıklamaya çalışıyoruz. 28 senedir bu uygulamayı yapıyorum. Benim elimin altından geçen ve benim ekibimin yanından geçen uygulamalar hiçbir süre haricen görülen o fena sonuçlar gibi olmaz. Yedek saçta afiyet fazla manâlı. Altyapısına yapıştırılan yapıştırıcı çok manâlı. Protez saç kullanımına karar verecek kişinin detaylı araştırma yapması gerekiyor. Reklam ve haberlere aldanmaması gerekiyor” biçiminde konuştu.

”Yerine Geçen Kimse saçı her mevsimde kullanabilirsiniz” 

Mevsim geçişlerinde yerine geçen kimse saç bakımının nasıl yapılacağını hakkında veri veren Çiçek, ”Protez saçı her mevsimde fazla güzel kullanabilirsiniz. Natürel ancak yaz mevsimi sıcak olduğu için yağ ve ter oranı bir nebze daha fazla olacaktır. Bu geçişlerde kayda değer olan kozmetikleri ahenkli şekilde kullanmaktır. Nemlendirici, parlatıcı, şampuan ve krem ahenkli kullandığında yedek saçın ömrü artar, kırılma ve dökülme daha az olur” ifadelerini kullandı.

”Yerine Koyma saç 28 yıldan beri ülkemizde kullanılıyor” 

Değiştirme saçın ülkemizde 28 seneden beri bulunduğunu andıran Çiçek, ”Dünyada 35-40 senedir kullanıyor. Birincil Dallas dizisinde Ceyar’a uygulanmıştı. Protezi Ceyar’a uygulayan Hollandalı Reinhart Van Rooy benim birincil ustam oluyor. Bu mesleği ondan öğrendim. O günden bu yandan afiyet ile ilgili herhangi negatif birşey duymadım. Ama taklit ürünlerle yapıldığında cilde hasar verebiliyor. O yüzden merdiven altı çalışmalara uyarı edin. Biz orijinal ürünler kullanıyoruz. ABD’den gelen yedek saç yapıştırıcıları medikaldır. Data sheet’leri vardır. Bilgi sheet’leri mevcut olmadır. Bizim yaptığımız uygulamalarda sağlıkla ilgili herhangi bir negatif birşey duymadım” açıklamasında bulundu.

”Dünya üstünde en nitelikli saçlar Avrupa, Özbek ve İran kadınlarının saçları” 

Yedek saçın yapımında reel saçın kullanıldığına vurgu yapan Çiçek, ”Gerçek saçında kaliteleri var. Dünya üstünde en nitelikli saçlar Avrupa, Özbek ve İran kadınlarının saçları olarak karşımıza çıkıyor. Nasihat etmediğimiz kaliteler ise Çin saçı ve Hint saçı. Bu bölgelerde bulunan saç kaliteleri kötüdür. Bu kalite ile yapılan yedek saçlar elbette kullanılmamalıdır. Kullanıldığı zaman herkes protez saç olduğunu anlar” dedi.

Ünlülerin yedek saç kullanıma uyarı çeken Çiçek, ”Değiştirme saç kullanımda ünlüler bir adam önde. Çünkü istediklere yere ulaşabilirler. Ünlüler bana geliyor, çünkü kalitemizi ispatladık, 28 yıldır hiç kimseye zarar vermedik ve hoş araştırmalar yaptık. Kamera önünde bile muhakkak olmayan değiştirme saçlar uyguluyoruz. İşte bu yüzden yerine koyma saçı kullanmak isteyen ünlüler başta beni arıyorlar. Yerine Geçen Kimse saçı titizlikle hazırlıyoruz ve uyguluyoruz. şahsi çalıştığımız için hazırlanması uzun sürüyor”diye konuştu. 

Özellikle bayanların sık olarak yerine geçen kimse saç kullanmasını değerlendiren Çiçek, “Saçsız kadın olamaz, kel bayan olmamalı. Erkek kel yaşayabilir ama bayan yaşayamaz. Erkeklerden pozitif kadınlar ile ilgili özenli incelemeler yapıyoruz'” dedi.  

Adem Gürer – İsmail Çoşkun

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA