Widgets Magazine

Sürücülere kötü haber! Benzin ve motorine yeniden zam geliyor

Sürücülere kötü haber! Benzin ve motorine yeniden zam geliyor
Bu yazı 10 Ocak 2019 - 23:15 'de eklendi.

Dünya genelinde yükselen brent petrol fiyatı ve dolar kuru nedeniyle, Türkiye’de motorine 20 kuruş, benzine de 14-15 kuruş zam geleceği öğrenildi.

Akaryakıtta zam baskısı bitmiyor. Motorin fiyatında 20 kuruş, benzin fiyatında da 14-15 kuruş zam hesaplanıyor. En son salı günü benzinin litre fiyatı 17, motorininin ise 18 kuruş zamlanmıştı. Artışın nedeni ise yükselen brent petrol fiyatı ve dolar kuru…

İndirim dönemi kapandı
Benzin ve motorin fiyatlarında rüzgar tersine döndü. 2018 yılının son aylarını kapsayan indirim dönemi kapandı. Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatları artıyor. yurt içinde dolar kurunun da yükselmesi, pompa fiyatlarında zammı tetikliyor.

Uluslararası piyasalarda metrik ton benzinin fiyatı 20 dolar, motorinin 15 dolar arttı. Aralık ayında 50 dolar düzeyinde olan brent petrol 60 doları aştı. Dolar kuru 5 lira 50 kuruş düzeylerinde işlem görüyor.

Salı günü artmıştı
Bu gelişmeler pompa fiyatlarında bir kez daha zammı gündeme getirdi. Motorinde 20 kuruş, benzinde 14-15 kuruş zam hesaplanıyor. En son geçen salı günü benzinin litre fiyatı 17, motorinin 18 kuruş artmıştı.

(Habertürk)

Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course
download redmi firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA