Widgets Magazine

‘Tasarıyı irdeleyeceğiz’

‘Tasarıyı irdeleyeceğiz’
Bu yazı 27 Eylül 2018 - 0:00 'de eklendi.

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, MHP’nin TBMM’ye verdiği af tasarısıyla ilgili açıklama yaptı.

Yazıcı, “Cumhur İttifakı’nın içinde yer almış bir partinin getirdiği bir teklif. Haliyle bu teklifi bugüne kadar edindiğimiz tecrübeler, reel politik, gereklilikleri dikkate almak, adalet algısını ve anlayışını da gözetmek, vatandaş nezdinde oluşacak algıyı dikkate almak, terörle mücadele ederken bu ortamın özelliklerini gözetmek suretiyle MHP’nin 7 maddeden oluşan teklifini irdeliyoruz, irdeleyeceğiz. Çok karmaşık bir konu. Hiçbir hesap içinde olmadan, hasbi olarak bu konuyu irdelemeliyiz” ifadelerini kullandı.

‘Af’ta temel ilkelerimiz var’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) TBMM’ye sunduğu af teklifini değerlendiren Temel Karamollaoğlu, her ne kadar şartlı salıverme olarak adlandırılsa da konunun bir af teklifi olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “Af konusunda bizim temel ilkelerimiz var. Devlet kendisine yönelik suçları affedebilir. Daha doğrusu genel olan, şahısları doğrudan doğruya ilgilendirmeyen suçları affedebilir. Vatandaşın vatandaşa karşı işlediği suçları devletin affetme hakkı da yetkisi de yoktur.” diye konuştu. Karamollaoğlu, ittifak konusunu ise doğal karşıladığını söyledi.

Şimdi gözler dev zirvede

AK Parti ve MHP heyetleri arasında “Cumhur İttifakı” nasıl ve ne şekilde olacak görüşmeleri başladı. MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, AK Parti’li mevkidaşı Mehmet Özhaseki ile görüşme yaptı. Durmaz “Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk”dedi. Şimdi gözler Devlet Bahçeli ile Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılacak görüşmeye çevrildi. Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ve Almanya ziyaretlerinin ardından en kısa sürede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geleceğini de kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

SON DAKİKA