reklam
Yıldıray Çiçek
Eposta: yildiraycicek@turkgun.com

TÜRKÇE DÜŞÜN, TÜRKGÜN OKU

Bu yazı 25 Eylül 2018 - 9:39 'de eklendi.

Küresel ekonomik oyunların oynandığı günümüzde, Türk medyasının ekonomik sıkıntılar çektiği bir zamanda yayın hayatına başladık. Yola çıkarken ‘acaba’ demedik, ‘kaygı’ duymadık, ‘kararsızlık’ yaşamadık. Çünkü Türk medyasının bir Türkgün’e çok ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Fedakârlıkla, çalışmayla, özveriyle ve en önemlisi okuyucularımızdan gelen samimi destekle bu sıkıntıları aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Bugün işte o samimi okuyucularımızla buluşmanın ilk günü…

 

Türk medyasına bugün “Türkgün” doğdu. Gazetemizin “Türkçe Düşün” vurgusu zaten yayın amacını çok net ortaya koymaktadır. Türk milletinin varlığını, birliğini ve geleceğini koruyacak mücadele, bu gazetede ana ülkü olacaktır. “Türkgün” haksızlıklarla, adaletsizliklerle, hukuksuzluklarla, ihanetlerle, hainlerle mücadelede sınır tanımayanların ‘hür ve bağımsız’ sesi olmak için büyük gayret gösterecektir. İnandıklarımızı korkusuzca bu gazeteden haykıracağız.

Türkgün, gücünü adındaki asaletten ve okuyucusundan gelen destekten alarak var olacaktır.

Türkgün gazetesinin yayın hayatına başlayacağını duyar duymaz ürkmesi gerekenlerin, çeşitli gazete ve sosyal medyadan başlatılan saldırıları ise kendilerince korku sinyallerini açığa vermesi olmuştur.

Türkgün olarak elbette birilerini ürküteceğiz, elbette birilerini korkutacağız…

Diğer taraftan ise dosta, gönüldaşa ve dava arkadaşlarımıza güven veren en büyük sıcak yuva olma amacındayız.

Küresel ekonomik oyunların oynandığı günümüzde, Türk medyasının ekonomik sıkıntılar çektiği bir zamanda yayın hayatına başladık. Yola çıkarken ‘acaba’ demedik, ‘kaygı’ duymadık, ‘kararsızlık’ yaşamadık. Çünkü Türk medyasının bir Türkgün’e çok ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Fedakârlıkla, çalışmayla, özveriyle ve en önemlisi okuyucularımızdan gelen samimi destekle bu sıkıntıları aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Bugün, işte o samimi okuyucularımızla buluşmanın ilk günü…

GÜNTÜLÜ Gazetecilik Basın Yayın A.Ş. olarak kurduğumuz ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Sayın Ercan Varol’un, Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak Sayın Muhammed Bilal Aydın’ın,  ve şahsımın da şirket ortağı olarak görev aldığı bu yapının çıkardığı milliyetçi çizgisi ile Türkgün gazetesi, okuyucularımızla kuracağımız gönül sıcaklığını ve samimiyetini bir namus gibi koruyacaktır.

Çünkü inandığımız davada ilkelerimiz var, ülkülerimiz var. Bizim için en büyük karakter zırhı budur.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” sözü Türkgün yayınları için yol haritasıdır.

Türkgün, Türk medyasında şüphesiz milli duruşun adresi olacaktır.

Yanlışlarla ve kötülüklerle mücadelede Türk milletine güvenip kalemimizi kılıçtan keskin yapacağız. Milli şuurla hareket eden toplum, en büyük özlemimizdir. Türkgün gazetesi, bu özlemi yayın politikasıyla ve bilinçli okuyucularıyla inşallah sağlayacaktır.

Dünyadaki ve bölgemizdeki tüm gelişmelerde, Türk milletinin menfaati adına bize en yakışan milli duruşu sergileyeceğiz.

İşte bu sebeplerden dolayı, Türkgün bugün gerçekleşen doğumundan sonra büyümeli ve medya dünyasında güçlü bir şekilde yaşamalıdır.

Önce Allah’a, sonra dava arkadaşlarımıza ve okuyucularımıza güvenerek çıktığımız bu yolda başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

Türkgün sayfalarında;

Adalet arayanın sesi olacağız.

Mazluma, mağdura kol-kanat gereceğiz.

Türk dünyasıyla gönül köprüsü kuracağız.

Şehitlerimize, gazilerimize ve onların geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkacağız.

Talan edilen doğayı, işkence gören hayvanları, istismara uğrayan çocukları korumak ve seslerini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Türk milletinin şanlı tarihini ve büyük işler başarmış ecdadını asla unutmayacak, unutturmayacağız.

Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın dediği gibi;  ‘Biz, ülkünün ardında yürürken kendimizi güçlü duyuyoruz. Ancak inanmış insanların büyük işler yapacağını biliyoruz.

 

Kısaca Türkçe düşüneceğiz, Türkçe hareket edeceğiz. Türk milliyetçilerini ve okuyucularımızı asla mahcup etmeyeceğiz.

Mücadelemiz başlıyor…

YILDIRAY ÇİÇEK

Etiketler :
SON DAKİKA